Тема: Закріплення знань.
Складання і розв’язування прикладів і задач. Задачі на знаходження різниці двох
чисел (залишку) та суми. Вимірювання довжин відрізків. Позначення відрізків
буквами.
Мета: закріпити таблиці додавання
і віднімання числа 4, вправляти учнів у складанні і розв’язуванні прикладів і
задач на знаходження остачі та суми, вчити вимірювати та будувати відрізки
заданої довжини, вдосконалювати навички усної лічби, розвивати пам’ять,
логічне мислення, виховувати почуття взаємодопомоги.
Обладнання: мікрофон, таблиця,
різнопелюсткові квіти для гри, дошка, квіти для гри, сигнальні картки.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
учнів.
Усна лічба
·
Додавайте по 4,
починаючи з числа 1.
·
Віднімайте по 4,
починаючи з числа 9.
Гра «З якої
пелюстки»
9-1 1+7 3+7 2+7 10-1
4+5 5+5 6+2 4+4 6+3
Математичний диктант.
- Перший доданок 6, другий — 4. Знайти суму чисел.
- Знайти суму чисел 4 і 4.
- Знайти різницю чисел 7 і 4.
- Число 2 збільшити на 3.
- Число 6 зменшити на 4.
«Інтерв’ю».
1.
Як називаються числа
при додаванні?
2.
Як називаються числа
при відніманні?
3.
Як знайти невідомий
доданок?
4.
Як знайти невідоме
зменшуване? Від’ємник?
ІІІ. Робота над темою уроку.
Складання рівностей за таблицями
4 + 4 = 8
|
10 -
|
4 = 6
|
9-5 = 4
|
9 -
|
5=4
|
10 - 6 = 4
|
8 -
|
4 = 4
|
4 + 3 = 7
|
2 +
|
4 = 6
|
Робота над задачами
-
Порівняйте задачі.
Для
розв’язання скористуйтеся підказками.
1 задача
2 задача
Заготував — ? Заготував — 8
банок
З’їв — 7 бочок З’їв — ?
Залишилося — 1 б. меду
Залишилося — 1 б. меду
1 + 7 = 8 (6.)
·
Про кого задача?
·
Про що запитується в задачі?
·
Що означає число 7?
(1)
·
У Топтижки спочатку
меду було більше чи менше?
(Більше, бо
це був мед, який ведмедик з’їв і який у нього залишився).
·
Якою дією розв’яжемо
задачу?
(Додавання, бо
шукаємо зменшуване).
— Отже, Топтижка заготував 8
бочок меду.
Після аналізу задачі учні за
числовими даними розв’язують задачу:
8 - 1 = 7(6.)
·
Що спільного у цих
задачах?
·
Що відмінного?
·
Чому у першій задачі
віднімали, а в другій додавали?
(Перша задача на знаходження зменшуваного,
друга — від’ємника).
Фізкультхвилинка.
Прокинулись ведмедики,
До сонця потягнулись.
Швиденько повернулись,
Присіли 2-3 рази,
А потім підстрибнули,
Повільно походили,
Зарядку закінчили.
ІV. Розвиток математичних знань.
Робота в зошитах
із друкованою основою). Робота в парах. Порівняння виразів.
5 + 4 5 + 3 10 -2 10 – 3 7
+ 2 10-1
7-3 6-2 6 +
2 9 + 1 8 + 2 4 + 4
Перевірка правильності виконання за
допомогою сигнальних карток
Робота з
геометричним матеріалом. Побудова відрізків. Побудуйте відрізок довжиною 6
см, другий — З см.
Робота з
індивідуальними картками.
Каченятко, Мишка і Мурашка
змагалися, хто пробіжить більшу відстань. Виміряйте відрізки і дайте відповідь:
скільки сантиметрів пробіг кожен гравець. Хто з них пробіг найбільше?
Мишка 10 см
Мурашка 5
см
Каченятко 7 см
V.
Підсумок уроку.
·
Чим був цікавий для
вас урок?
·
Що нового дізналися
на уроці?
Закріплення знань. Складання і розв’язування прикладів і задач. Задачі на
знаходження остачі та суми. Вимірювання довжин відрізків.
Конспект уроку
з математики
вчительки 1 класу
Яковенко Л.Б.
Комментариев нет:
Отправить комментарий